Egyetemünk oktatói a 16. ECRICE-en

Dr. Murányi Zoltán, a Kémia Tanszék oktatója, a Csillagvizsgáló és Tudományos Élményközpont osztályvezetője, valamint Kovács Mihály képviselte az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemet a 16. European Conference on Research in Chemistry Educationön (ECRICE), Portugáliában.

2024. szeptember 5-7-ig, Lisszabonban került megrendezésre az ECRICE. Ezt az általános- és középiskolai kémiaoktatás kutatásáról szóló konferenciát kétévente szervezi meg az European Chemical Society (EuChemS). Az idei rendezvény témája az volt, hogy hogyan lehet a kémiatanítást a fenntarthatóság szolgálatába állítani.

Munkatársaink előadására az International Union of Pure and Applied Chemistry (IUPAC) által szervezett szekcióban került sor. A szekció témája egy az IUPAC égisze alatt zajló, több mint hatvan országra kiterjedő nemzetközi kutatás volt, aminek a két kollégánk a magyarországi koordinátora. A kutatás célja feltárni, hogy az általános és középiskolai tanárok kémiai kísérletei során mennyiben és hogyan jelennek meg a zöld kémia és a fenntarthatóság kémiájának elvei. Kollégáink előadásuk során ismertették a hazai eredmények egy részét. A kutatásról később szimpóziumot is tartottak a projekt főkoordinátorai, kiegészítve a szekcióban elhangzottakat néhány további ország eredményeivel.

Munkatársaink a poszterszekcióban is publikáltak. Témájuk, hogy hogyan lehet használni az okostelefonokat az oktatásban analitikai kémiai kísérletek, projektek megvalósítására.

A képen: Dr. Murányi Zoltán, a Kémia Tanszék oktatója, a Csillagvizsgáló és Tudományos Élményközpont osztályvezetője.

A képen: Kovács Mihály, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Kémia Tanszék tudományos segédmunkatársa.